Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Holandská polícia zaistila takmer tri tony kokaínu

30.06.2021

Zdroj:tasr.sk

 

Haag 29. júna (TASR) - Holandská polícia v utorok oznámila, že zhabala takmer tri tony kokaínu a niekoľko miliónov eur v hotovosti na farme neďaleko letiska Schiphol pri Amsterdame. Informovala o tom agentúra AFP.
Policajné zložky podnikli minulý štvrtok raziu na pozemku neďaleko dediny De Kwakel, len niekoľko kilometrov južne od Schipholu, a zatkli podozrivú osobu. Druhého podozrivého neskôr zastavili v neďalekom aute. Zásahu predchádzalo dlhotrvajúce vyšetrovanie.

Podľa odhadov polície by mali zhabané drogy na čiernom trhu hodnotu 195 miliónov eur. Polícia dodala, že "ide o jeden z najväčších nálezov drog v dejinách amsterdamskej polície".
Podľa miestnych médií policajti skonfiškovali aj hotovosť v hodnote 11,3 milióna eur, ako aj luxusné predmety vrátane drahých vín, jedného veterána a knihy o boxerskej legende Muhammadovi Alim v hodnote 12.500 eur. Zhabali takisto šesť zbraní, tlmiče, strelivo a stroje na počítanie peňazí. Obe podozrivé osoby vo veku 54 a 29 rokov zostávajú vo väzbe a čelia obvineniam z rozsiahleho obchodovania s drogami.
Vo februári príslušníci belgickej, holandskej a nemeckej polície zhabali 23 ton kokaínu - bolo to dosiaľ najväčšie zadržané množstvo tejto drogy v Európe. Razie uskutočnili v Hamburgu a Antverpách.

 

Viac:TU

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava