Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Zadržaný policajt sa k trestnej činnosti, ktorej sa mal venovať dva až tri roky, priznal.

21.06.2021

Zdroj:Teraz.sk

 

Bratislava 18. júna (TASR) - Niekoľkomesačná práca policajtov Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) sa skončila nielen zadržaním podozrivého. Policajt služobne zaradený v jednej zo sekcií Ministerstva vnútra SR čelí obvineniu zo spáchania trestného činu, za preukázanie ktorého mu hrozí až 15-ročné väzenie. TASR o tom informovala Petra Friese z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR.

Niekoľko týždňov príslušníci ÚIS dokumentovali a zbierali dôkazy v prípade, ktorý zistili na základe vlastnej operatívno-pátracej činnosti. "Po dôslednom zadokumentovaní všetkých skutočností urobili v piatok 4. júna na základe príkazu súdu niekoľko domových prehliadok, prehliadok pozemkov a iných priestorov. Zároveň zadržali podozrivého príslušníka Policajného zboru," uviedla Friese.

Výsledkom prehliadok bolo zaistenie viac ako 150 kusov ružových tabliet a takmer 60 gramov zelenej sušiny. Medzi zaistenými vecami bola aj digitálna váha, plastové vrecká, predmety slúžiace na konzumáciu drog a niekoľko tisíc eur. "Podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru ide v jednom prípade o minimálne 120 bežných jednotlivých dávok marihuany a minimálne o 151 jednotlivých dávok drogy známej ako extáza," poznamenala Friese.

Zadržaný policajt sa k trestnej činnosti, ktorej sa mal venovať dva až tri roky, priznal. "Podľa zabezpečených dôkazov, ako aj desiatky výsluchov mal drogy nakupovať a následne predávať úzkemu okruhu priateľov a známych, prevažne v obci Nitrianskeho okresu. Sám mal byť len príležitostným užívateľom," uviedla Friese

 

 

Viac:TU

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava