Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Slovenskom pretečie ročne viac ako 4 a pol miliardy korún na drogy

02.11.2005

"Slovenskom pretečú ročne viac ako 4 a pol miliardy korún na drogy. O závislosti môžu rozprávať už aj 17 roční ľudia. Uvádza sa to v historicky prvej správe republiky o drogách."

Ľ. BAJANÍK, moderátor:
"Slovenskom pretečú ročne viac ako 4 a pol miliardy korún  na drogy. O závislosti môžu  rozprávať už aj 17 roční  ľudia. Uvádza sa  to  v  historicky  prvej  správe  republiky  o  drogách. Hoci narkomanov  a  pacientov  je  veľa,  stále  chýbajú  peniaze   na špeciálnu starostlivosť o nich a na platy lekárov."

J. HOLÉCIOVÁ, redaktorka:
"Bez drogy dnes u nás nevie žiť už 160 tisíc ľudí.  Donedávna medzi  nich  patril  aj  35 ročný  Pavol.  V  Centre  pre  liečbu drogových závislostí je už po druhýkrát."

Pavol, liečený narkoman:
"Pokiaľ na to dno nepadne, tak nemá šancu dôjsť na to, že  je to zlá vec."

J. HOLÉCIOVÁ:
"O  drogovo   závislých  sa   starajú  špeciálne    vyškolení odborníci. Takýchto profesionálov  je však málo  a navyše veľa  z nich odchádza na lepšie platené miesta."

Ľubomír OKRUHLICA, Centrum pre liečbu drogových závislostí:
"Bolo  by  treba  zabezpečiť  špecializované  ambulancie  pre liečbu  závislostí  a  to  nielen  od  drog ilegálnych, ale aj od alkoholu."
 
J. HOLÉCIOVÁ:
"Štát dáva ročne na boj proti drogám vyše 560 miliónov.  Časť ide colníkom,  Národnej protidrogovej  jednotke, na  projekty pre školy, či na nové ihly, na liečbu približne 70 miliónov."

Blažej SLABÝ, Výbor ministrov pre drogové závislosti:
"Boj   proti   drogám   v   Slovenskej   republike  je  stále podfinancovaný."

J. HOLÉCIOVÁ:
"Problém priznáva i podpredseda vlády Pál CSÁKY. Už o rok  by preto mal štát dať na boj proti drogám viac."

Pál CSÁKY, podpredseda vlády SR (SMK):
"V  budúcoročnom  štátnom  rozpočte  sú rozpočtované finančné prostriedky na vyššej, trošku vyššej úrovni, zhruba 6, 7 percent."

J. HOLÉCIOVÁ:
"Viac o závislosti a liečbe  sa bude hovoriť už od  pondelka, keď sa začína týždeň boja proti drogám. V základných a  stredných školách, v poradniach a ambulanciách budú lekári opäť vysvetľovať, čo spôsobujú drogy a prečo je lepšie po nich nesiahnuť."
 
STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava