Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Na trnavskom gymnáziu sa objavil prípad vydierania

26.10.2005

"Na trnavskom gymnáziu sa objavil prípad vydierania, spojený s kupčením s drogami. Traja študenti, ktorí vydierali spolužiaka, skončili v rukách polície."

A. VOJTEKOVÁ, moderátorka:
"Na trnavskom gymnáziu sa objavil prípad vydierania,  spojený s kupčením s drogami. Traja študenti, ktorí vydierali spolužiaka, skončili  v  rukách  polície.  Viac  už Viktor PLÉZEL z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave."

V. PLÉZEL:
"V  rukách  polície  skončili  traja mladíci, ktorí vydierali mladého 15 ročného študenta z Trnavy. Minulý týždeň najprv  jeden z  nich,  16 ročný,  spolu  so  svojim  kamarátom,  požadoval pod hrozbou bitky od neho  peniaze alebo marihuanu. V  pondelok ďalší dvaja vo veku 19 a 18  rokov na záchodoch z jedného z  trnavských gymnázií už  od neho  požadovali zaplatiť  dvojnásobok dohodnutej sumy.  Aby   ho  donútili  zaplatiť  na  výstrahu ho niekoľkokrát udreli do brucha. Mladý študent  zo strachu zobral z domu  obraz, ten predal a v dohodnutý termín prišiel na stretnutie. Páchateľom okrem  peňazí  odovzdal  dokonca  aj  svoj mobil. Rodičia si však zmiznutý obraz  všimli. Syn  vyrozprával príbeh  matke a  tá celý incident nahlásila. Polícia mladíkov o niekoľko hodín vypátrala a vyšetrovateľ  ich   už  obvinil   z  trestného   činu  vydierania spolupáchateľstvom."

A. VOJTEKOVÁ:
"Ak bude  mladým vydieračom  preukázaná vina,  hrozí im trest odňatia slobody až na 1,5 roka."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava