Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Polícia odhalila závažný trestný čin

27.07.2005

"Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru obvinil dvoch mužov z Humenného, z trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a pre trestný čin nedovolenej výroby a držby omamnej látky, psychotropnej látky, jedu a prekurzora a obchodovania s nimi."

Branislav ZVARA, moderátor:
"Na  Prezídiu Policajného  zboru sa  pred niekoľkými minútami začala  tlačová  konferencia,  na  ktorej  hovorca  Martin  KORCH informuje o  odhalení závažného trestného  činu. Dopustili sa  ho dvaja muži."
 
Martin KORCH:
"Vyšetrovateľ  Úradu  boja  proti  organizovanej kriminalite Prezídia  Policajného  zboru   obvinil  39 ročného  Františka  B. a 55 ročného  Milana  G.,  obaja  z  Humenného,  z trestného činu nedovoleného  ozbrojovania  a  obchodovania  so  zbraňami  a  pre trestný   čin   nedovolenej   výroby   a   držby  omamnej  látky, psychotropnej  látky, jedu  a prekurzora  a obchodovania  s nimi. František  B.  sa  aktívne  snažil  odpredať  plastickú  trhavinu v množstve najmenej  6 kilogramov mu priniesol  k odpredaju Milan G.  Následne polícia  zaistila  51  kusov rastlín  konopy siatej, ktorá  je  zaradená  v  1.  skupine  omamných  látok. Pri takomto nedovolenom  ozbrojovaní  stanovuje  Trestný  zákon trest odňatia slobody  v trvaní  od dvoch  do ôsmich  rokov. Taká  istá trestná sadzba je i pri nedovolenej výrobe a držbe omamnej látky."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava