Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Otvorenie nového resocializačného centra Archa Harmony

05.10.2023

ARCHA HARMONY Centrum prekonávania závislostí 

Naučte sa prekonávať závislosť

Nik to nechce počuť, tvárime sa, že to neexistuje, ale je to pravda. Závislosť je duševná choroba, lieči ju psychiater a psychológ. Sám človek to málokedy zvládne, potrebuje pomoc tretej osoby.  Popri závislom často trpí aj celá rodina. Pomoc ale existuje, o pomoc sa treba uchádzať ak nie pre seba, tak pre blízkych, ktorých milujeme.

Toto už dávno viete a máte za sebou aj odvykaciu liečbu. Možno si však stále neveríte, lebo je ťažké odolávať každodenným nástrahám okolo nás. Dôležité je, že chcete zvádzať boj so svojou závislosťou, či už je látková alebo nelátková. Pokorenie závislosti je dlhodobý proces a je nevyhnutné individuálne pristupovať ku každému, kto sa rozhodne žiť slobodne a bez obmedzení, ktoré mu závislosť spôsobuje.

Nie je hanba spadnúť, no postaviť sa nemusí byť ľahké

Každý sa v živote potkne, každý niečo pokazí. Je to katastrofa, ktorú treba napraviť. Závislosť je ťažká, ale svetielko na konci tunela je, že sa dá úspešne prekonávať. Prvý krok je liečba u psychiatra a druhý krok je neprítomnosť drogy alebo abstinencia. A tu prichádza na rad krásne  centrum v pokojnom prostredí, kde vám tím skúsených odborníkov podá pomocnú ruku.

Archa Harmony je akreditované pobytové centrum pre dospelých samoplatcov. Zabezpečuje anonymitu klientov pri prekonávaní všetkých druhov závislostí. Program ponúka skupinové a individuálne terapie, arteterapiu aj rôzne  záujmové činnosti. Na dennej báze prebiehajú psychologické konzultácie s odborníkmi na závislosti. Program zahŕňa psychologickú starostlivosť a všetky odborné činnosti, ktoré sú súčasťou návratu do bežného života.  

Centrum prekonávania závislostí je nadštandardne vybavený objekt

Archa Harmony je súkromné centrum, ktoré ponúka pobyt pre maximálne 13 klientov  v trojpodlažnej novej budove s rozľahlou záhradou v rekreačnej oblasti neďaleko Bratislavy. Súčasťou objektu je fitnes, bazén, fínska sauna, pomôcky na arteterapiu, hudobné nástroje, priestory na športové vyžitie aj možnosti relaxácie v prírode. Ak závislosť prebrala vládu nad vaším životom, pozbierajte sily a využite Archu Harmony ako odrazový mostík do života bez závislosti.

Zdroj: Mgr. Denisa Grúberová, ARCHA HARMONY, Bratislava 

KONTAKT : Centrum prekonávania závislostí, 00421/910 600 440, info@archaharmony.sk, www.archaharmony.sk

 

 

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava