Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Diskusia o závislosti na alkohole

02.05.2022

Už v utorok 3.mája druhá online diskusia : O závislosti na alkohole bude s Adelou hovoriť aj Braňo Mojsej

Regionálne noviny MY prinášajú ďalšiu zaujímavú online debatu, počas ktorej budú na otázky odpovedať odborníčka na závislosti Jana Žemličková a spevák Braňo Mojsej. Sledujte nás naživo v utorok 3. mája o 12. hodine.

 

https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/1/77/7771771/7771771_600x400.png?rev=2

 

Drogy, alkohol, cigarety, mobily. Týmto štyrom témam sa venuje unikátny projekt týždenníkov MY s názvom Závislosti inak. Počas niekoľkých týždňov priniesol množstvo zaujímavých a jedinečných informácií, ktoré pomáhajú vytvoriť predstavu o tom, ako sú na tom Slováci so závislosťami.

Projekt odštartoval celonárodným reprezentatívnym prieskumom, v ktorom čitatelia prezradili svoje skúsenosti a názory na štyri druhy závislostí. Do ankety sa zapojilo rekordných 14 661 respondentov, vďaka čomu sa podarilo zozbierať množstvo postrehov a súvislostí odzrkadľujúcich stav slovenskej spoločnosti a jej postoje k jednotlivým závislostiam.

Partnerom projektu Závislosti inak je občianske združenie Liga za duševné zdravie.

Účastníci ankety sa automaticky zaradili do súťaže o atraktívne ceny, ktoré už poznajú svojich majiteľov.

Okrem celoslovenského prieskumu priniesol projekt množstvo exkluzívnych rozhovorov s odborníkmi, psychológmi, sociálnymi pracovníkmi a ľuďmi, ktorí pomáhajú iným zbaviť sa závislostí. O svoje skúsenosti sa podelili aj viacerí pacienti, ktorí viac či menej úspešne bojujú so svojimi závislosťami od drog, alkoholu či cigariet.

Čitatelia a diváci sa môžu v najbližších týždňoch tešiť na sériu online diskusií vysielaných z videoštúdia denníka SME, počas ktorých bude moderátorka Adela Vinczeová hovoriť so zaujímavými osobnosťami a odborníkmi na témy týkajúce sa závislostí.

Druhá online diskusia o závislosti od alkoholu sa začne v utorok 3. mája o 12. h. Sledovať ju môžete v priamom prenose a našej Facebook stránke TU

ZDROJE:

Jana Wurstová , 27.4.2022

Čítajte viac: https://regiony.sme.sk/c/22895347/online-diskusia-s-adelou-vinczeovou-bude-o-zavislosti-od-alkoholu-diskutovat-aj-brano-mojsej.html

Závislosti inak

 

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava