Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Dôležitá je prevencia

28.04.2022

Okrem duševného a fyzického zdravia je dôležité aj prostredie, v ktorom sa pohybujeme.

„Prostredie je vždy silnejšie, ako individuálna bytosť, preto sa v Lige za duševné zdravie snažíme ovplyvňovať kultúru v malých komunitách, ktoré sú uchopiteľné. V škole,v práci, v mestách. Ovplyvňovať prostredie tak, aby bolo priateľskejšie, vľúdnejšie a otvorenejšie.“ hovorí Vršanský (riaditeľ Ligy za duševné zdravie) s tým, že je nesmierne dôležité, aby ľudia rozprávali o tom, čo ich trápi.

Jana Žemličková (riaditeľka AT Sanatória v Bratislave)hovorí aj o tom, že je rovnako dôležité rozprávať sa s deťmi aj s rodičmi. „Štatistiky hovoria, že z piatych rodičov štyria nedostatočné komunikujú s deťmi o závislostiach,“ povedala s tým, že prvýkrát ochutnajú deti drogy najčastejšie v domácom prostredí. „Deti všetko vnímajú a je dobré, aby mali vedomosť a informácie práve z rodinného prostredia, “ hovorí. Dieťaťu netreba témy vnucovať témy, pretože dieťa so všetkými témami príde samé.

Zdroj: Prostredie, v ktorom sa pohybujeme je vždy silnejšie, ako individuálna bytosť. Diskutovali - SME | MY regióny

https://regiony.sme.sk/c/22893352/prostredie-v-ktorom-sa-pohybujeme-je-vzdy-silnejsie-ako-individualna-bytost-diskutovali-sme-o-drogovych-zavislostiach.html

25.4.2022

Záznam diskusie je dostupný tu: Facebook Live | Facebook

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava