Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Všeobecná správa o činnosti 2020 – kľúčové úspechy a riadenie: rok v prehľade

16.06.2021

Všeobecná správa o činnosti je výročná publikácia, ktorá poskytuje podrobnú správu o pokroku činností EMCDDA za obdobie 12 mesiacov. Katalogizuje úspechy strediska v každej oblasti jeho ročného pracovného programu. Správa je užitočným zdrojom informácií pre všetkých, ktorí hľadajú komplexné informácie o centre a jeho práci.

S hrdosťou predstavujeme 26. všeobecnú správu o činnosti európskeho monitorovania, Centrum pre drogy a drogovú závislosť (EMCDDA), ktoré poskytuje prehľad a kľúčové úspechy agentúry v roku 2020, roku, ktorý bol rokom 25. výročia EMCDDA.
Pri pohľade späť na rok 2020 je však ako prvé potrebné spomenúť slovo „odolnosť“ bol to rok, v ktorom sa EMCDDA podobne ako iné organizácie v Európe i mimo nej uskutočnili čeliť výzve, aká tu ešte nebola: pandémia COVID-19. Ukázalo nám to tiež to, ako odolní sme ako organizácia, ale aj ako jednotlivci.
Bez ohľadu na množstvo práce sa veľká časť EMCDDA postavila tejto výzve a podarilo sa im splniť niektoré najúspešnejšie projekty a služby. Medzi ne patrili aj 35 vedeckých a podnikových publikácií, ktoré zaujali 1,6 milióna ľudí, ktorí navštívili webovú stránku EMCDDA počas tohto mimoriadneho obdobia.

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava