Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Médiá o návšteve Wolfganga Goetza

03.10.2005

"Krátkou tlačovou konferenciou sa 30.septembra 2005 skončila dvojdňová pracovná návšteva výkonného riaditeľa Európskej agentúry pre drogy a drogové závislosti EMCDDA Wolfganga Goetza v Bratislave. "


Krátkou tlačovou konferenciou sa  30.septembra 2005 skončila dvojdňová pracovná návšteva výkonného riaditeľa  Európskej agentúry  EMCDDA  Wolfganga Goetza.

Podľa správy TASR zverejnenej na HNonline.sk 30.septembra sa vývoj v oblasti drog v SR sa priblížil EÚ, problémom je injekčné užívanie drog. Dnešné (3.októbra)  Hospodárske noviny si v podrobnom článku Andrey Devánovej  všímajú Goetzovu informáciu o dominancii marihuany v Európe pod názvom  "V Európe dominuje marihuana, Slovensko nezaostáva."

Problémom je aj pervitín, ktorý v Európe podľa  W. Goetza takmer vymizol. "Pervitín nenájdete už skoro nikde, okrem Slovenska a Česka," informuje SME pod názvom Užívanie pervitínu je špecifikom Slovenska a ČR. Agentúrnu správu SITA o tejto "originalite" našej "perníkovej krajinky" prevzal aj denník Pravda pod titulom Pervitín zmizol z Európy, nie zo Slovenska.
Krátku správu o tomto probléme Slovenska možno nájsť aj v rovnomennom článku  v sobotňajšom vydaní denníka Šport.

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava