Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Nové príspevky na subportáloch RODIČIA a TEENAGERI

23.02.2007

"Na subportáloch Rodičia a Teenageri nájdete zaujímavé články týkajúce sa násilia a alkoholu u žien a ´namotávania´ narkomanov v resocializácii. Za poskytnuté články ďakujeme redakcii časopisu Čistý deň. "

Na subportáloch Rodičia a Teenageri nájdete zaujímavé články týkajúce sa násilia a alkoholu u žien a ´namotávania´ narkomanov v resocializácii. Za poskytnuté články ďakujeme redakcii časopisu Čistý deň.

Subportál RODIČIA:

Závislosť žien a domáce násilie. Odpovede na dva problémy, ktoré treba riešiť súčasne
Mgr. Martina Mikitová, Centrum výchovnej a psychologickej prevencie pri pedagogicko-psychologickej poradni, Revúca; Mgr. Ivana Matejovská, Ústav filologických a sociálnych vied, Katedra psychológie, Košice, 23.2.2007

Skúsenosť nám vraví, že alkohol, ale aj drogy, sa často spájajú s kriminalitou, násilím a násilnými trestnými činmi. Alkohol mení správanie ľudí, stiera zábrany a uľahčuje tak priechod agresivite. Tento príspevok však nie je o hľadaní príčin násilného správania ani o jeho ospravedlňovaní. Predkladáme odpovede na špecifickejšie otázky: „Ako to je, keď sa násilie deje za zavretými dverami domácností?“ a „Akú majú skúsenosť s násilím závislé ženy?“

celý článok

 

Subportál TEENAGERI:

Čo spôsobuje nezvládnutá túžba po návykovej látke
Mgr. Karin Kapustová, Resocializačné zariadenie Čistý deň, Galanta, Juraj (závislý v resocializácii), 23.2.2007

Keď závislý nastúpi na liečenie, začína dlhú cestu. Čaká ho detoxikácia, zdravotnícka liečba, resocializácia a doliečovanie. Pre úspech terapie je potrebné, aby závislý v procese nastoľovania malých, ale dôležitých životných zmien vydržal od začiatku až do konca. Predčasné ukončenie pobytu v resocializačnom stredisku alebo v zdravotníckom zariadení, tzv. vypadnutie z liečby, je častým nežiaducim a demotivujúcim fenoménom.

celý článok

 

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava