Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Primárna prevencia orientovaná na rodičov a učiteľov

30.01.2007

"Chcete povedať, že vo svojich preventívnych programoch vychovávate predovšetkým rodičov ? Áno. Naše preventívne programy sú hodne orientované na rodičov a učiteľov, pretože ich vplyv je dôležitý. "

Chcete povedať, že vo svojich preventívnych programoch vychovávate predovšetkým rodičov ?

"Áno. Naše preventívne programy sú hodne orientované na rodičov a učiteľov, pretože ich vplyv je dôležitý. Je zaujímavé, aký veľký dopad má nesúhas rodičov na užívanie návykových látok u mladých  vo veku  14 až 18 rokov. Väčšina ľudí si myslí, že nie je dôležité, čo dospelí popvedia, pretože deti ich tak či tak nepočúvajú. Výskum však ukázal, že nesúhlas rodičov s konzumáciou návykových látok pôsobí na deti ako ochranný faktor, zatiaľ čo skutočnosť, že rodičia sami návykové látky berú je faktor rizikový ...

Celý rozhovor Venduly Běláčkovej  s pánom  Peer van der Kreeftom  z univerzity v Gentu, odborníkom na drogovú primárnu prevenciu, ktorý vedie preventívne programy v belgickej neziskovej organizácii  De Sleutel a v  susednej ČR sa podieľa na  zavedení programu pre školy s názvom EU-Dap  čítajte tu.

nk070130

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava