" PhDr.Štefan Matula z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie, člen pracovnej skupiny Národného monitorovacieho centra pre drogy /GS VMDZKD sa nedávno zúčastnil podujatia, ktoré koncom júna prebiehalo v rakúskom Linzi. Podujatie sa uskutočnilo v dňoch 21.6.2006 - 23.6.2006 a jeho organizátorom bol Institut für Suchtprävention so sídlom v Linzi ako člen EURO-NETu - Európskej siete pre prevenciu. Akcia mala niekoľko častí - v prvej išlo o stretnutie odborníkov z nových členských krajín EÚ a možnosť vytvorenia užšej informačnej platformy v rámci Euronet-u, v druhej o samotný predmet kongresu Rovesnícke programy v prevencii drogových závislostí a napokon sa v závere stretli delegáti Euro-net. Leit motívom celého podujatia boli možnosti a limity rovesníckych programov v prevencii drogovej závislosti, puberta a prevencia, vývinové úlohy v adolescencii a v mladej dospelosti, workshopy venované skúsenostiam s konkrétnymi peer-education projektami v Belgicku a Rakúsku, otázky praktickej prípravy interdisciplinárnych odborných tímov pre prácu v tejto oblasti, ako aj možnosti bilaterálnej spolupráce - napr. rakúskeho inštitútu a slovenského VÚDPaPu. Výkonným riaditeľom EURONET-u je pán Wolfang Rometsch, ktorého poznajú na Slovensku účastníci niektorých aktivít nemecko-českého twinningového projektu, osobitne chceme zdôrazniť projekt Fred. Myšlienka, ktorá vznikla na podujatí v Linzi, že Bratislava by mohla byť miestom ďalšieho ročníka kongresu Euronetu a ktorú pán Rometsch uvítal, by mohla byť premietnutá do skutočnosti v kontexte ďalšej spolupráce Prezentácie Minimálne metodické princípy zavádzania rovesníckych programov na Slovensku (v AJ) http://www.infodrogy.sk/index.cfm?module=Library&page=Document&DocumentID=306 http://www.infodrogy.sk/indexAction.cfm?module=Library&action=GetFile&DocumentID=305 a metodická príprava regioníln&yych koordinátorov rovesníckych programov v jednotlivých regiónoch h"
NMCD nominovalo PhDr.Štefana Matulu z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie, člena pracovnej skupiny Národného monitorovacieho centra pre drogy /GS VMDZKD za účastníka podujatia, ktoré koncom júna prebiehalo v rakúskom Linzi.
Podujatie sa uskutočnilo v dňoch 21.6.2006 - 23.6.2006 a jeho organizátorom bol Institut für Suchtprävention so sídlom v Linzi ako člen EURO-NETu - Európskej siete pre prevenciu. Akcia mala niekoľko častí - v prvej išlo o stretnutie odborníkov z nových členských krajín EÚ a možnosť vytvorenia užšej informačnej platformy v rámci Euronet-u, v druhej o samotný predmet kongresu Rovesnícke programy v prevencii drogových závislostí a napokon sa v závere stretli delegáti Euro-net, aby diskutovali aj o budúcom ročníku kongresu v r.2007.
Leit motívom celého podujatia boli možnosti a limity rovesníckych programov v prevencii drogovej závislosti, puberta a prevencia, vývinové úlohy v adolescencii a v mladej dospelosti, workshopy venované skúsenostiam s konkrétnymi peer-education projektami v Belgicku a Rakúsku, otázky praktickej prípravy interdisciplinárnych odborných tímov pre prácu v tejto oblasti, ako aj možnosti bilaterálnej spolupráce - napr. rakúskeho Inštitútu pre prevenciu závislostí a slovenského VÚDPaPu.
Výkonným riaditeľom EURONET-u je pán Wolfang Rometsch, ktorého poznajú na Slovensku účastníci niektorých aktivít nemecko-českého twinningového projektu, osobitne chceme zdôrazniť projekt Fred.
Myšlienka, ktorá vznikla na podujatí v Linzi, že Bratislava by mohla byť miestom ďalšieho ročníka kongresu Euronet-u a ktorú pán Rometsch uvítal, by mohla byť premietnutá do skutočnosti v kontexte ďalšej spolupráce či už oboch výskumných inštitúcií alebo s podporou Národného monitorovacieho centra.
V knižnici dokumentov sú umiestnené príspevky PhDr.Štefana Matulu,ktoré prezentoval v Linzi.
Minimálne metodické princípy zavádzania rovesníckych programov na Slovensku (v AJ)
Metodická príprava regionálnych koordinátorov rovesníckych programov v jednotlivých krajoch (v AJ)
nk060801