Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Závislosť od hrania hier je diagnózou, ktorá výrazne narúša život človeka. Ako môže vzniknúť?

29.05.2024

Závislosť od hrania hier, takzvaný gaming, je diagnózou, ktorá výrazne narúša život človeka. Odborník na nelátkové závislosti z Centra pre liečbu drogových závislostí Adam Kurilla pre agentúru SITA priblížil poruchu hrania digitálnych hier, ktorá je už oficiálne uvedená v najnovšej klasifikácii chorôb, ktorú zostavuje Svetová zdravotnícka organizácia – WHO.

Ako spresnil, na Slovensku prebieha jej preklad do slovenčiny a počíta sa s jej zavedením do praxe v roku 2025. Táto klasifikácia je v rôznych štádiách implementácie v 64 krajinách sveta.

Kurilla vysvetlil, že pod gamingom rozumieme hranie digitálnych, počítačových hier, videohier, hier na rôznych platformách, rôznych hracích konzolách, smartfónoch či tabletoch.

Viaceré diagnostické kritériá

„Môže prebiehať offline i online. Online hranie umožňuje hranie v tímoch alebo proti živým jednotlivcom alebo skupinám po celom svete,“ vysvetlil na úvod Kurilla.

Viac na : https://sita.sk/vzdravotnictve/zavislost-od-hrania-hier-je-diagnozou-ktora-vyrazne-narusa-zivot-cloveka-ako-moze-vzniknut/

Zdroj: SITA, 2024

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava