Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Americký súd nariadil vziať do väzby zakladateľa trhoviska s drogami na dark webe

21.05.2024

V prípade, že súd v USA mladíka usvedčí, hrozí mu doživotný trest.

Americký súd nariadil vziať do väzby 23-ročného muža z Taiwanu, ktorý je podozrivý z prevádzkovania nelegálneho trhoviska s drogami na dark webe. Takto údajne predal drogy za viac ako 100 miliónov dolárov, informovala agentúra AFP. Mladíka, známeho aj pod nickom „Pharoah", zadržali v sobotu na letisku Johna F. Kennedyho v New Yorku.

Cez trhovisko Incognito Market, ktoré mladík založil, sa obchodovalo s drogami do Spojených štátov i do celého sveta. Podľa zistení amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) sa takto predávali aj podvodné lieky na predpis. Transakcie prebiehali anonymne.

Miliónové zisky

Incognito Market bol zatvorený v marci. Od jeho spustenia v októbri 2020 sa tam predali stovky kilogramov drog a liekov - heroínu, kokaínu, LSD, extázy, oxykodónu, metamfetamínov, ketamínu a alprazolamu. Päť percent z kúpnej ceny z každého predaja na Incognito Markete predajcovia platili zadržanému mužovi, ktorý tak mal zisky v miliónoch dolárov, uviedlo americké ministerstvo spravodlivosti.

Viac na:https://www.aktuality.sk/clanok/Y8ql1wa/americky-sud-nariadil-vziat-do-vazby-zakladatela-trhoviska-s-drogami-na-dark-webe/

Zdroj: Aktuality, 2024

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava