Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Nový zdroj pre situačnú prevenciu v mestách a obciach

08.03.2024

Bratislava 7. marca (TASR) - Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR vyčlenilo na prevenciu kriminality v samosprávach, mestách a obciach 20 miliónov eur. V súvislosti s tým pripravuje dve výzvy, týkajúce sa bezpečnostných kamier a inteligentných riešení bezpečnosti. Uviedol to vo štvrtok na tlačovej konferencii rezortný šéf Richard Raši (Hlas-SD).

"O tejto sume bolo rozhodnuté počas rokovania vlády pre prevenciu kriminality. Robíme tak preto, lebo počas posledných 3,5 roka nebolo na bezpečnosť samospráv vyčlenené ani euro, pritom na to peniaze boli[i]. Po konzultáciách s tými, ktorých sa to týka, teda mestami, obcami a krajmi, pripravujeme dve výzvy," uviedol Raši.

Zdroj: https://www.teraz.sk/priame-prenosy-a-videa-tasr-tv/nazivo/779344-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253BArticle%253BNaj%25C4%258D%25C3%25ADtanej%25C5%25A1ie%2520%253Btab-last_6h


[i] Finančné prostriedky na budovanie kamerových systémov  v uplynulom období ( do roku 2020) prideľovala Rada vlády SR pre prevenciu kriminality na základe žiadostí krajských koordinátorov prevencie kriminality. Náklady na  tento druh prevencie – tzv. situačnú prevenciu – reprezentovali obvykle najvyšší podiel v porovnaní so sociálnou a viktimačnou prevenciou.

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava