Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Nová smrtiaca „zombie“ droga desí svojím zložením. Má obsahovať okrem iného aj rozomleté ľudské kosti.

19.01.2024

Droga kush sa užíva najmä v západnej Afrike.

Kým na Slovensku sa v poslednej dobe bojuje s novými drogami, ktorých zloženie nie je zakázané zákonom a je možné ich legálne kúpiť cez internet, iné časti sveta bojujú síce tiež s drogami, avšak ich problémy sú, dá sa povedať, ešte ďalej. 

Nová droga užívaná najmä v západnej Afrike sa volá kush a odhaduje sa, že v štáte Sierra Leone na jej následky zahynie vyše 10 ľudí týždenne.

Najviac ju užívajú mladí muži vo veku od 18 do 25 rokov, ako uvádza profesor Michael Cole v článku na portáli The Conversation. Droga spôsobuje, že užívatelia pri chôdzi zaspávajú, váľajú sa po zemi, alebo jednoducho vstupujú do premávky, čím sa často zrania, alebo sú dokonca usmrtení. Správajú sa ako zombie.

Zmes viacerých drog

Aj keď sa najmä v USA kush používa ako označenie pre syntetickú marihuanu, v tomto prípade je to úplne iná droga. Ide o zmes marihuany, fentanylu, tramadolu, formaldehydu a podľa niektorých správ aj s prídavkom rozomletých ľudských kostí.

Túto zloženú drogu vyrábajú miestne gangy. Konope zvyčajne pochádza z domácej produkcie, fentanyl z nelegálnych laboratórií z Číny a tramadol, taktiež z nelegálnych ázijských laboratórií. Fentanyl je známy ako najsilnejší syntetický opioid, vyvoláva silnú eufóriu, zmätenosť a ospalosť. Tramadol je síce tiež syntetický opioid, ale oveľa menej účinný a spôsobuje ospalosť a „odpojenosť“ užívateľa od reality. Konope spôsobuje eufóriu, uvoľnenie a zmenený stav vedomia. Formaldehyd môže zase vyvolávať halucinácie.

viac na : https://www.interez.sk/nova-smrtiaca-zombie-droga-desi-svojim-zlozenim-ma-obsahovat-okrem-ineho-aj-rozomlete-ludske-kosti/

Zdroj: interez, 2024

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava