Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Tlačová správa EMCDDA – LISBON ADDICTIONS 22

22.11.2022

Poprední medzinárodní odborníci v oblasti vedy o závislostiach sa stretnú v Lisabone od 23. do 25. novembra 2022 na štvrtej európskej konferencii o návykovom správaní a závislostiach („LISBON ADDICTIONS 2022“). V rámci zastrešujúcej témy Globálne závislosti predstaví konferencia najnovšie vedecké poznatky v tejto oblasti a preskúma problémy súvisiace s nelegálnymi drogami, alkoholom, tabakom, závislosťou od obrazovky, hazardnými hrami a iným návykovým správaním. Ide o najväčšiu európsku konferenciu v oblasti závislostí.

Rekordných 1 800 účastníkov z 85 krajín sa zaregistrovalo na konferenciu  „LISBON ADDICTIONS 2022“, ktorá predstaví špičkový výskum, zameraný  na súčasné  závislosti a návykové správanie.

Podujatie organizuje: Portugalské Generálne riaditeľstvo pre opatrenia v oblasti návykového správania a závislostí (SICAD); Európske monitorovacie centrum pre drogy a drogovú závislosť (EMCDDA); časopis Journal of Addiction Spoločnosti pre štúdium závislostí (SSA); a Medzinárodné združenie vydavateľov odborných časopisov -  Addiction Journal Editors (ISAJE).

Generálny riaditeľ SICAD João Goulão a riaditeľ EMCDDA Alexis Goosdeel prednesú uvítacie prejavy.

Počas troch dní sa na takmer 200 zasadnutiach uskutoční viac ako 1 000 prezentácií vrátane plenárnych zasadnutí, „veľkých debát“, workshopov a komentovaných prehliadok e-posterov  Približne 25 medzinárodne uznávaných výskumníkov a odborníkov prispeje svojimi odbornými znalosťami v kľúčových prejavoch a v panelových diskusiách. Témy sa budú skúmať z rôznych uhlov, od medzinárodných politík a opatrení až po inovatívne metódy a ľudské práva.

Pri formovaní programu konferencie podľa tematických okruhov sa opäť použil „koprodukčný“ prístup s cieľom vytvoriť bohaté, rozmanité a inovatívne podujatie.

•           Globálne pohľady na závislosti a drogové trhy

•           Kultúry prevencie

•           Závislosť od alkoholu a problémy

•           Závislosti a duševné zdravie

•           Hepatitída C, iné infekčné choroby a poškodenia súvisiace s drogami

•           Behaviorálne závislosti

•           Súčasné a budúce výzvy v globálnej protidrogovej politike

•           Rôzne – Otvorené pre prezentácie, ktoré nespadajú do vyššie uvedených kategórií.

 

Médiá : Novinári sú vítaní a môžu sa na konferenciu zaregistrovať (vyberte možnosť „tlač“ v časti „registrácia“). Zaregistrujte sa tu >>

Program: Celý program a aplikáciu si môžete stiahnuť z webovej stránky

Miesto konania: Kongresové centrum Lisabon >>

Newsletter: Pre pravidelné aktualizácie o udalosti sa prihláste na odber nášho newslettera – link:

https://lisbonaddictions.us7.list-manage.com/subscribe?u=7661463396b2fc9d763392225&id=9ed944c0cf

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava