Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

OBVINILI TÍNEDŽERA: Polícia u neho našla extázu aj marihuanu

20.12.2021

Zdroj:teraz.sk

Dolný Kubín 18. decembra (TASR) - Extázu a marihuanu zaistili kriminalisti tento týždeň počas policajnej akcie zameranej na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti v okrese Dolný Kubín. Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi v tejto súvislosti čelí 16-ročný mladistvý z Dolného Kubína. TASR o tom informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

"Počas akcie policajti vykonali v okrese Dolný Kubín prehliadku iných priestorov a domovú prehliadku, pri ktorých zaistili rôzne tabletky, kryštál svetložltej farby nepravidelného tvaru a rastlinný materiál," uviedla Kremeňová.

Predbežným skúmaním polícia podľa nej zistila, že ide o extázu v množstve, ktoré zodpovedá minimálne 235 jednotlivým bežným dávkam drogy, a marihuanu v množstve, ktoré zodpovedná minimálne 904 jednotlivým bežným dávkam drogy. "Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania," dodala.

 

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava