Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Mladý muž sa tohto konania dopustil podľa jej slov aj napriek tomu, že už bol začiatkom minulého roka okresným súdom právoplatne odsúdený za drogovú činnosť

18.11.2021

Poprad 18. novembra (TASR) - Z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, polícia obvinila 20-ročného muža z Popradu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Prešove Jana Ligdayová.

"Policajná hliadka v uvedený deň dopoludnia zastavila na ulici Baníckej v Poprade osobné motorové vozidlo značky Renault, keďže nemalo rozsvietené stretávacie svetlá. Vodič bol vyzvaný, aby predložil doklady potrebné k vedeniu a prevádzke motorového vozidla, ako aj doklad totožnosti. Vystúpil z auta a povedal, že má pri sebe drvičku na marihuanu, ako aj samotnú marihuanu, ktorú má v ruksaku. Pri prehliadke motorového vozidla bola zaistená sklenená dóza s obsahom sušeného rastlinného materiálu. Išlo o konope v množstve minimálne 331 bežných jednotlivých dávok drogy," uviedla Ligdayová.

Mladý muž sa tohto konania dopustil podľa jej slov aj napriek tomu, že už bol začiatkom minulého roka okresným súdom právoplatne odsúdený za drogovú činnosť s trestom odňatia slobody podmienečne na dva roky.

"Popradčan bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Prešove bol následne spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Mladému mužovi hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov," dodala Ligdayová.

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava