Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Zadržala v Prievidzi troch drogových dílerov, hrozí im väzenie

11.11.2021

Zdroj:teraz.sk

Podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru by z uvedeného množstva zaisteného materiálu bolo možné pripraviť minimálne 12 bežných jednotlivých dávok drogy.Prievidza 10. novembra (TASR) - Policajti v Prievidzi zadržali troch drogových dílerov. Trenčiansky krajský vyšetrovateľ ich obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Osobám z okresu Prievidza teraz hrozí väzenie na 15 rokov. Informovala o tom v stredu na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

"Obvinení vyšetrovateľovi dobrovoľne vydali priesvitný plastový obal s bielou kryštalickou látkou, zrezané zatavené plastové injekčné striekačky s obsahom bieleho kryštalického materiálu a poskladaný papierik s obsahom bieleho kryštalického materiálu," uviedli policajti.

Podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru by z uvedeného množstva zaisteného materiálu bolo možné pripraviť minimálne 12 bežných jednotlivých dávok drogy, ktorá je spôsobilá po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa. "Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania si mali obvinení neoprávnene zadovažovať a prechovávať omamné a psychotropné látky, ktoré si mali zabezpečovať aj pre vlastnú potrebu a taktiež ich distribuovať viacerým konzumentom," doplnila polícia.

Jeden z obvinených bol už za obdobný skutok právoplatne odsúdený. V prípade dokázania viny hrozí trojici trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

 

Viac:TU

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava