Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Polícia našla drogy u muža so sekerou, hrozí mu desať rokov väzenia

10.11.2021

ZDROJ: teraz.sk

Bratislava 9. novembra (TASR) - Až desaťročné väzenie hrozí 24-ročnému Júliusovi R. z Bratislavy, u ktorého policajti našli vrecko s metamfetamínom. Drogy našli po incidente v bratislavskej Petržalke, keď vykrikoval po troch mužoch s kempingovou sekerou v ruke. Obvinený je vo väzbe. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Muž so sekerou pri kontrole dobrovoľne vydal policajtom plastové vrecko s obsahom neznámej kryštalickej látky, v ktorej podľa jeho slov bola „napodobenina pika“. Po prevedení na policajné oddelenie odovzdal policajtom druhé vrecúško, v ktorom sa nachádzal neznámy hnedý kryštalický materiál.

"Policajti obe vrecúška zaslali na analýzu, pričom výsledok expertízneho skúmania potvrdil v prípade druhého vrecúška, že ide o drogy. Konkrétne o metamfetamín v množstve, ktoré zodpovedá 41 bežným jednorazovým dávkam drogy," priblížil Szeiff.
Bratislavčan čelí obvineniu z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi.

 

Viac:TU
 

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava