Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Bratislavská polícia počas protidrogovej akcie zadržala tri osoby

27.08.2021

Zdroj:teraz.sk

 

Bratislava 26. augusta (TASR) - Polícia v stredu v skorých ranných hodinách v rámci protidrogovej akcie Gomora zadržala a obvinila tri osoby. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Policajná akcia sa uskutočnila na viacerých miestach na území Bratislavského a Trnavského kraja. „V rámci akcie boli zadržané tri osoby a vykonané domové prehliadky. Tie preukázali, že osoby od presne nezisteného času, pravdepodobne od januára 2021 doposiaľ, predávali a distribuovali drogy viacerým osobám. Niektoré z osôb sa s obvinenými pravidelne stretávali aj niekoľkokrát do týždňa," spresnila Martiniaková.

Ide o troch Bratislavčanov, 36-ročného Tomáša Z., 36-ročnú Moniku B. a 37-ročného Juraja K. Krajský policajný vyšetrovateľ ich už obvinil z obzvlášť závážnej drogovej trestnej činnosti spáchanej formou spolupáchateľstva. „Počas prehliadky bol zaistený materiál, ktorý experti označili za metamfetamín. Pri zadržaní mali menovaní na predaj pripravených niekoľko stoviek bežných dávok drog," dodala Martiniaková.

Okrem iného boli zaistené aj ďalšie veci ako odcudzené motorky, elektrické kolobežky či bicykle. „Na rozhodnutie súdu si obvinení počkajú za mrežami," uviedla hovorkyňa.

 

 

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava