Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Šalianski kriminalisti zadržali pre drogovú trestnú činnosť dvoch mužov

09.08.2021

Zdroj:sme.sk

 

ŠAĽA. Šalianski kriminalisti zadržali pre drogovú trestnú činnosť dvoch mužov. Na sociálnej sieti o tom informovala nitrianska krajská polícia.Z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo pre kurzorov, ich držania a obchodovania s nimi bol obvinený 37-ročný muž. Kriminalisti ho zadržali v Dlhej nad Váhom, pričom mal u seba vrecko s hnedou kryštalickou látkou s hmotnosťou 8 462 mg, čo je asi 80 bežných jednotlivých dávok drogy. Obvinený si na ortieľ od sudcu počká vo väzbe.

Za prechovávanie a obchodovanie s drogami mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až 10 rokov. Asi od februára tohto roku mali šalianski kriminalisti vo svojom hľadáčiku aj 36-ročného Zoltána. Toho koncom júla polícia zadržala na parkovisku na Novomestského ulici v Šali a následne u neho vykonala domovú prehliadku, pri ktorej zaistili viaceré stopy a v plastovom vrecúšku aj kryštalickú látku. Podľa vyjadrenie expertov ide asi o 14 bežných jednotlivých dávok drogy. Tento obvinený muž bude stíhaný na slobode.

 

Obvinený mal u seba vrecko s hnedou kryštalickou látkou s hmotnosťou 8462 mg, čo je asi 80 bežných jednotlivých  dávok drogy.

 

Viac:TU

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava