"Cieľom projektu, ktorý rozbieha nadácia pani Silvie GAŠPAROVIČOVEJ z dielne Zdravie pre všetkých je odpútať deti od počítačov, od alkoholu, od drog, urobiť golf nie elitársky šport, a hlavne pritiahnuť mladú generáciu pre tento šport."
Ľudmila JANČIGOVÁ, moderátorka:
"Na Strednej zdravotníckej škole na Strečnianskej ulici v bratislavskej Petržalke dnes otvorili golfové indoorové centrum, Škola sa tak pripojila k projektu Otvorme deťom brány na golfové ihrisko. Martina GAPČOVÁ oslovila riaditeľa školy Tibora KRÁĽA."
Tibor KRÁĽ:
"Cieľom projektu, ktorý rozbieha nadácia pani Silvie GAŠPAROVIČOVEJ z dielne Zdravie pre všetkých je odpútať deti od počítačov, od alkoholu, od drog, urobiť golf nie elitársky šport, a hlavne pritiahnuť mladú generáciu pre tento šport."
Martina GAPČOVÁ, redaktorka:
"Nové golfové indoorové centrum je v telocvični a vo vedľajšej miestnosti v areáli školy, predtým to boli nevyužívané miestnosti?"
T. KRÁĽ:
"Ide o malú telocvičňu, veľká telocvičňa je využívaná na hodiny telesnej výchovy, ale táto malá telocvičňa nebola desať rokov využívaná, a preto sme sa prihlásili k tomuto pilotnému programu, aby sme využili aj túto časť a ešte jeden starý sklad, sme prerobili na jamkovisko, tak sú štyri odpaliská a jamkovisko, ktoré má päť jamiek. Naši žiaci sa budú v rámci takého krúžku golfového zúčastňovať tej výuky, ale celé centrum bude otvorené a sprístupnené verejnosti každý deň, od desiatej hodiny do 22 tej hodiny."
M. GAPČOVÁ:
"Ako zámer projektu sprístupniť golf širokej verejnosti prijímajú obyvatelia Bratislavy?"
Bratislavčania:
"Tak nápad je to dobrý."
"Ja si myslím, že môžu prilákať, aby to nebolo len pre tých vyvolených."
M. GAPČOVÁ:
"Golfové indoorové centrum stálo takmer pol milióna korún. Pre verejnosť bude golfové centrum otvorené iba v zimných mesiacoch od 15. novembra do 15. apríla."
STORIN