"Počet drogovo závislých osôb na Slovensku sa v rokoch 2004 až 2006 stabilizoval približne na rovnakej úrovni. Generálny sekretariát Výboru ministrov pre drogové závislosti a kontrolu drog to pripisuje aj vyššej aktivite v preventívnej práci."
A. ČELKOVÁ, moderátorka:
"Počet drogovo závislých osôb na Slovensku sa v rokoch 2004 až 2006 stabilizoval približne na rovnakej úrovni. Generálny sekretariát Výboru ministrov pre drogové závislosti a kontrolu drog to pripisuje aj vyššej aktivite v preventívnej práci. Štát na ňu v rámci Národného programu boja proti drogám ročne vynakladá 50 miliónov korún. V tomto roku bolo schválených 356 projektov na boj proti drogám, 45 najlepších ocenia na pracovno benefičnom podujatí Protidrogový čin roka, Pripravil ho protidrogový fond na Svetový deň boja prti drogám, ktorý pripadne na 26. júna. Hovorí riaditeľ fondu Ján GALÁŠ."
J. GALÁŠ:
"Účastníci a projekty, ktorí boli vlastne vybraní poradnými komisiami na toto podujatie, sú proporcionálne rozdelení práve do oblasti prevencie školskej, oblasti prevencie mimoškolskej, osvetovej a komunálnej, oblasti liečby a resocializácie a tak isto mediálnej oblasti."
A. ČELKOVÁ:
"Nepriaznivý vývoj s užívaním drog sa prejavuje najmä u najmladšej generácie, kým v roku 1994 priznalo kontakt s drogou len osem percent respondentov, v roku 2004 to už bolo 35 percent detí vo veku od 15 do 17 rokov. Hranica veku prvého kontaktu s drogou sa pritom neustále znižuje. Najviac sa fajčí marihuana a hašiš, no prejavuje sa aj vysoká závislosť na alkohole či prchavých látkach. Na ťažké drogy ako je heroín alebo iné opiáty sa vlani liečilo 900 ľudí, v roku 2004 zahynulo na Slovensku po primárnych i sekundárnych následkoch používania drog 78 ľudí."
STORIN