Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Stop fajčeniu

21.11.2005

"Na Mestskom úrade v Liptovskom Mikuláši sa dnes konala konferencia Stop fajčeniu."

Marta VÝBOŠTEKOVÁ, redaktorka:
"Na  Mestskom  úrade  v  Liptovskom  Mikuláši  sa dnes konala konferencia Stop fajčeniu. Hlavnými  aktérmi boli deti základných škôl. Hlavným organizátorom konferencie je miesta pedagogicko psychologická poradňa. V spolupráci so školami v meste sa im podarilo zorganizovať už 4. ročník tejto zaujímavej akcie. Pokračuje riaditeľka poradne Erika STRAKOVÁ."

Erika STRAKOVÁ:
"Konferencia sa začína vždy na  školách robiť už od septembra s tým, že sú vyzvaní  protidrogoví koordinátori, aby pripravovali na   školách  svoje   témy.   Počas   konferencie  sú   tie  témy odprezentované a  na druhej strane sú  deti vyzývané, aby podobnú konferenciu, ale v malom urobili aj na svojich školách."

M. VÝBOŠTEKOVÁ:
"Organizátori sa snažia do projektu zapojiť čo najviac žiakov základných a stredných škôl. Až  150 študentov dostalo na dnešnej akcii na  mestskom úrade možnosť prezentovať  svoju predstavu ako bojovať proti fajčeniu."

E. STRAKOVÁ:
"Každá  základná škola  sa  snaží  do konferencie  zapojiť aj nejakým  odborným programom.  Okrem odborných  podujatí prinášajú sem aj výtvarné projekty a okrem toho si vytvárajú aj každá škola svoju vizitku."

M. VÝBOŠTEKOVÁ:
"Všetky práce  ohodnotila detská porota  a tie najúspešnejšie budú vystavené na miestnom hokejovom štadióne."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava