Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

V Čechách vraždil mladík pod vplyvom lysohlávky

08.11.2005

"Neďaleko Prahy našla polícia ľudskú ruku. Tá podľa všetkého patrí 16-ročnej dievčine, ktorá zmizla pred dvoma týždňami."

Jakub LACA, moderátor:
"Neďaleko Prahy našla polícia ľudskú ruku. Tá podľa  všetkého patrí  16-ročnej  dievčine,  ktorá  zmizla  pred  dvoma týždňami. Rodičia  odvtedy  márne  lepili  plagáty  a  prosili  o pomoc pri pátraní.  Kriminalisti  včera  zatkli  jej  o  tri roky staršieho kamaráta,  ktorý  dievča  zrejme   znásilnil,  uškrtil  a   potom rozštvrtil. Časti tela   potom zakopal. Slušný  mladík  z usporiadanej rodiny sa k  brutálnej vražde priznal. Vyšetrí ho teraz psychiater. Vraždil pod  vplyvom drog, podľa všetkého  huby lysohlávky."

Alena TARANOVÁ, redaktorka:
"Táto  psychtropná   huba  pôsobí   ako  ťažký   halucinogén. Pravidelne ju zberajú aj tínedžeri na Slovensku napríklad v okolí kremnických baní. Ján MACEJ z tamojšieho kláštora kapucínov."

Ján MACEJ:
"Viem,  že  tie  huby  tam  chodia  ku  nám zberať, oni sú to stredoškoláci, to znamená, že už 15roční môžu."

A. TARANOVÁ:
"A vídavate ich tam často?"

J. MACEJ:
"Jeseň. Keď  je sezóna,  oni to  robia kvôli  zábave, že  máš pocit lietania,  alebo proste  ťa to  vytrhne, lenže  to môže mať také následky, to je možno fakt,  že by aj sami, keby to  počuli, že to s nimi možno trošku zatrasie."

A. TARANOVÁ:
"Psychiater Roman URBAN z nemocnice v Kremnici."

Roman URBAN:
"Sú to vlastne halucinogénne huby, hlavne vyvolávajú  poruchy vnímania, takzvané halucinácie a potom poruchy myslenia a emócií. Takýto človek môže byť zvýšene aktívny, môže byť euforický,  môže mať aj nejaké vidiny, alebo počuť nejaké hlasy, a môže ísť až  do agresie. A tým pádom sa to  mohlo stať aj v Čechách, ten  prípad. Ja chodím  zhodou okolností  prednášať týmto  VUPkárom, hlavne v Kremnici je  tuná stredná  umelecká priemyslovka,  kde teda  títo chlaci a dievčatá si to  držia do konca tieto lysohlávky  mexické majú v mede naložené, aby im to dlhšie vydržalo."

A. TARANOVÁ:
"Aj napriek tomu,  že lysohlávka obsahuje  psychotropnú látku nie je na zozname drog, ktorých držanie je trestné."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava