Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

V nelegálnom obchode s drogami sa na Slovensku ročne točia štyri miliardy korún

02.11.2005

"Na Slovensku viac ako pol milióna ľudí užíva nelegálne drogy. Toto číslo zahŕňa pravidelných aj rekreačných užívateľov. Ročne si kúpia drogy za takmer štyri miliardy korún."

Viera POLIAKOVÁ, moderátorka:
"Na  Slovensku  viac  ako  pol  milióna  ľudí užíva nelegálne drogy. Toto číslo zahŕňa pravidelných aj rekreačných  užívateľov. Ročne si kúpia drogy za takmer štyri miliardy korún."

Tibor MAŤAŠOVSKÝ, redaktor:
"Pod   pravidelnými   užívateľmi   drog   rozumieme   denných konzumentov.  Rekreační  sú  väčšinou  mladí ľudia na diskotékach. Stále väčší problém však majú úspešní ľudia, napríklad  manažéri, ktorí si drogami kompenzujú náročný spôsob života.  Blažej SLABÝ, národný koordinátor pre drogovú problematiku."

Blažej SLABÝ:
"Zatiaľ čo tí pravidelní užívatelia sa v ďaleko väčšej  miere týkajú  toho,  čo  by  sme  mohli  nazvať v úvodzovkách ako ťažké drogy, tak príležitostní to je väčšinou marihuana a extáza."

T. MAŤAŠOVSKÝ:
"Priemerný vek  užívateľov nelegálnych  drog na  Slovensku je 18, v Bratislave len 17 rokov.  Štát dáva každoročne na  riešenie drogovej problematiky viac ako 560 miliónov korún, peniaze idú na liečbu,  prevenciu  a  paradoxne  najviac  na  represívne zložky. Podpredseda vlády Pál CSÁKY."

Pál CSÁKY:
"Najväčšia položka je položka ministerstva  financií a to  je Colný kriminálny úrad  121  miliónov. Druhá najvyššia položka  je ministerstvo  vnútra  90  miliónov.  Ďalšia  čiastka  je  čiastka ministerstva spravodlivosti 86 miliónov."

T. MAŤAŠOVSKÝ:
"Slovensko sa od 7. do 11. novembra zapojí do  medzinárodného Týždňa boja proti drogám."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava