Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Ruských fanúšov, ktorí sa noc pred futbalovým zápasom pobili v Bratislave, postupne prepúšťali, vo väzbe ostali piati

13.10.2005

"Piatich ruských fanúšikov, ktorí sa noc pred futbalovým zápasom pobili v centre Bratislavy, obvinili z výtržníctva. Ostatných 29 zadržaných Rusov po vypočutí polícia prepustila."

Jakub LACA, moderátor:
"Piatich  ruských  fanúšikov,  ktorí  sa  noc pred futbalovým zápasom  pobili  v  centre  Bratislavy, obvinili  z  výtržníctva. Ostatných 29 zadržaných Rusov po vypočutí polícia prepustila."

Tibor MAŤAŠOVSKÝ, redaktor:
"Ruských  fanúšikov   prepúšťali  postupne   od   včerajšieho poobedia. Piati z nich vo veku od 23 do 26 rokov čakajú v  celách na rozhodnutie o vzatí do  väzby. Potvrdil nám to aj  ruský atašé na Slovensku Sergej ČERKALIN."

Sergej ČERKALIN:
"Teraz   už   takmer   všetkých   pustili   a   iba   piatich podozrievajú."

T. MAŤAŠOVSKÝ:
"Polícia  u  jedného  zo   zranených  ruských  fanúšikov   po prehliadke v nemocnici  objavila aj marihuanu.  23 ročný Dimitrij ju mal ukrytú v  časti odevu. Silvia MIHÁLIKOVÁ  z bratislavskej polície."

Silvia MIHÁLIKOVÁ:
"Podozrenie, že ide o marihuanu, potvrdila aj expertíza. Dnes ráno bol  obvinený z  trestného činu  nedovolenej výroby  a držby omamnej a psychotropnej látky."

T. MAŤAŠOVSKÝ:
"Naše ministerstvo spravodlivosti podpísalo s Ruskom  dohovor o vydávaní  stíhaných osôb.  Zatiaľ však  dohovor nie  je platný. Richard FIDES, hovorca ministerstva spravodlivosti."

Richard FIDES:
"Pokiaľ nebude  jeho platnosť,  tak dovtedy  si musia občania Ruskej federácie, ktorí sa  dopustia trestného činu na Slovensku, ak sú slovenskými súdmi odsúdení, odpykať trest na Slovensku."

T. MAŤAŠOVSKÝ:
"Za  výtržníctvo  a  poškodzovanie  cudzej  veci hrozí ruským fanúšikom trest až dva roky vo väzení."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava