Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Za trojnásobnú vraždu pre H.Masára doživotie

12.10.2005

"Doživotie to je trest, ktorý udelil Trnavský krajský súd narkomanovi Henrichovi MASÁROVI. Potrestal ho za vraždy troch dôchodcov a rukojemnícku drámu, ktorá sa odohrala pred dvoma rokmi v Kaplnej, neďaleko Trnavy."

Jarmila HARGAŠOVÁ, moderátorka:
"Doživotie    to je trest, ktorý  udelil Trnavský krajský súd narkomanovi  Henrichovi MASÁROVI.  Potrestal ho  za vraždy  troch dôchodcov  a rukojemnícku  drámu,  ktorá  sa odohrala  pred dvoma rokmi v Kaplnej, neďaleko Trnavy."

Katarína KRAJŇÁKOVÁ, redaktorka:
"Na  súde panovalo  napätie.  Na  pojednávaní sa  stretli dva svety. Bývalí narkomani, ktorí prišli svedčiť."

Kamarát Henricha MASÁRA:
"My sme si dávali spolu drogy." Na  druhej strane  susedia zavraždenej  dôchodkyne. Odo  dňa, keď našli starú pani mŕtvu, žijú v strachu."

Susedka zavraždenej dôchodkyne:
"Zamykáme. Mreže sme si dali urobiť. Sme utiahnutí."

K. KRAJŇÁKOVÁ:
"Henrich  MASÁR chcel  peniaze na  drogy. Susedia zavraždenej dôchodkyne mu  preto želajú jediné    najprísnejší trest.  Súd im dal  za  pravdu  Henrich  MASÁR  je  podľa  senátu pre spoločnosť nebezpečný. Verdikt preto znie   doživotie."

Hovorí predseda senátu:
"Podľa odborníkov by resocializačný proces nebol úspešný."

K. KRAJŇÁKOVÁ:
"Obhajkyňa Henricha  MASÁRA naopak verí,  že sa môže  zmeniť. Odvolali sa a dúfajú, že Najvyšší súd jeho trest zmierni."

Martina MASÁROVÁ, advokátka H. MASÁRA:
"Ja som žiadala pod tých 10 až 15 rokov."

K. KRAJŇÁKOVÁ:
"Henrich  MASÁR vraždy  pred  súdom  oľutoval. Tvrdil,  že na zabíjanie si pre drogy vôbec nepamätá. Nedávno žiadal prepustenie z väzby. Údajne je nevyliečiteľne chorý. Na poslednom pojednávaní ho preto strážili zamaskovaní kukláči, ktorí mali zabezpečiť, aby nikoho nenakazil.  Dnes takéto bezpečnostné  opatrenia neplatili. Prečo? To sme sa nedozvedeli."

M. MASÁROVÁ:
"Jeho zdravotný stav na verejnosti ja nemôžem rozoberať."

K. KRAJŇÁKOVÁ:
"Zvyšok života alebo iba  niekoľko rokov? Koľko času nakoniec strávi za  mrežami narkoman za trojnásobnú  vraždu a rukojemnícku drámu, o tom definitívne rozhodne Najvyšší súd."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava