Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Na detskom ihrisku sa usídlili narkomani

20.09.2005

"Detské ihrisko v areáli jednej základnej školy v Liptovskom Mikuláši sa stalo hniezdom narkomanov. V podvečerných hodinách tu drogujú, fetujú a rušia nočný kľud."

A. KOZINKOVÁ, moderátorka:
"Detské ihrisko v areáli  jednej základnej školy v Liptovskom Mikuláši sa stalo hniezdom narkomanov. V podvečerných hodinách tu drogujú,  fetujú   a  rušia  nočný   kľud.  Obyvatelia  susedných panelákov  preto  spísali  petíciu,  žiadajú  v  nej  mesto,  aby zakročilo a detské ihrisko buď zrušilo, alebo premiestnilo."

M. DUŠIČKA, redaktor:
"Vznikla   tak  paradoxná   situácia,  toto   detské  ihrisko s preliezkami  a  domčekmi  len  minulý  rok  zadarmo  pre  školu postavili deti dôstojníkov NATO, ktoré žijú v Európe. Malo slúžiť školskému klubu, keďže ho ale  umiestnili v ústraní areálu školy, vo večerných hodinách  ho obsadzovali   tínedžeri a  výrastkovia. Riaditeľka školy Alena RYDZOŇOVÁ."

A. RYDZOŇOVÁ:
"Ani  v kútiku  srdca som  si nevedela  predstaviť, že  by to niekomu až  takto malo prekážať,  pretože sme nečakali,  že sa to vlastne obráti proti nám."

M. DUŠIČKA:
"Okrem hluku  tam fetovali a robili  aj rôzne neprístojnosti. Obyvatelia sa preto začali sťažovať, spísali petíciu a adresovali ju primátorovi Alexandrovi SLAFKOVSKÉMU."

A. SLAFKOVSKÝ:
"Dohodli sme sa, že to ihrisko  rozoberieme a v inej forme ho postavíme v areáli školy, ale nedáme  tam už lavičku a bude to na otvorenom  priestranstve,  takže   nebude  to  predpokladám  tých tínedžerov lákať."

M. DUŠIČKA:
"Rozobratie ihriska a jeho  premiestnenie nebude lacné, mesto vyjde na 50 tisíc korún."

A. RYDZOŇOVÁ:
"Či sa vyrieši problém, že sa tie deti tam prestanú grupovať, neskoro, nemyslím si ja."

M. DUŠIČKA:
"Ak  bude dobré  počasie, ihrisko  by mali  rozobrať ešte  na jeseň, ak nie, nechajú to až na jar."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava