Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Polícia objavila v Petržalke drogové laboratórium

17.08.2005

"Policajti v bratislavskej Petržalke odhalili ďalšiu skupinu výrobcov a dílerov drog. Národná protidrogová jednotka tam chytila manželský pár, ktorý si z výroby a distribúcie omamných látok doslova urobil živnosť. "

Moderátor:
"Policajti v bratislavskej Petržalke odhalili ďalšiu skupinu výrobcov a dílerov drog. Národná protidrogová jednotka tam chytila manželský pár, ktorý si z výroby a distribúcie omamných látok doslova urobil živnosť. Pri zásahu odhalili aj skupinu, ktorá drogami zásobovala veľkú časť hlavného mesta."

J. BARBORÁK, redaktor:
"Bratislavský manželský pár si na výrobu omamných látok v Petržalke na Jasovskej ulici prenajal byt. Zriadili si v ňom laboratórium, kde vyrábali syntetickú drogu pervitín. Jeho podiel na trhu stále rastie, pretože v porovnaní s heroínom je podstatne lacnejší a ľahšie dostupný."

M. BUJŇÁKOVÁ, hovorkyňa Prezídia PZ:
"Polícia našla kompletné laboratórne zariadenie, ale aj mnoho iných vecí, ktoré súvisia s výrobou tejto drogy, či už liečivo, ktoré sa používa na výrobu tejto drogy, rôzne sklenené nádoby, injekčné striekačky."

J. BARBORÁK:
"V laboratóriu sa podľa polície drogy stále vyrábali."

M. BUJŇÁKOVÁ:
"To, že sa tam aktívne vyrábala droga, svedčilo aj veľké množstvo odpadu, ktoré našli na mieste."

J. BARBORÁK:
"Policajti manželov dlhšie sledoval. Na základe získaných informácií zasiahli aj v inom petržalskom byte na Beňadickej ulici. Našli v ňom 4-člennú skupinu, ktorá na drogu od manželov čakala."

M. BUJŇÁKOVÁ:
"A tým im zabránila, aby sa droga dostala medzi väčšinou mladých ľudí, a to vo veľkej časti Petržalky a vo veľkej časti Dúbravky, kam túto drogu distribuovali."

J. BARBORÁK:
"Viac ako polovicu drogových trestných činov na Slovensku polícia odhalila práve v Bratislave."

M. BUJŇÁKOVÁ:
"Treba si uvedomiť, že pervitín je veľmi nebezpečná syntetická droga, ktorá má veľmi, veľmi negatívne účinky na psychický a fyzický stav človeka."

J. BARBORÁK:
"Odhaleným výrobcom a distribútorom omamných látok hrozí 8 až 15-ročné väzenie."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava