Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Akcia Diesel

17.08.2005

"Policajti pri protidrogovej akcii v bratislavskej Petržalke zadržali 6 osôb a odhalili dve laboratóriá na výrobu pervitínu."

Andrea BUGOŠOVÁ, hlásateľka:
"Záchranné a zabezpečovacie práce po silných búrkach, ktoré postihli obce vranovského regiónu, pokračujú za mierne daždivého počasia. Prívalovými vodami bolo postihnutých asi 80 % z celkového počtu 76 obcí regiónu. Najkritickejšia situácia bola v 15 obciach, kde naďalej platí 3. stupeň povodňovej aktivity. Len na komunikáciách odhadujú cestári predbežne asi polmiliónové škody. Ďalšie budú na mostoch, na poškodených reguláciách potokov a na súkromnom majetku."

"Približne 200 pracovných miest plánuje vytvoriť v novom závode v Krakovanoch, v okrese Piešťany, americká spoločnosť Wabash Technologies. Výstavbu novej výrobnej haly by mali ukončiť v januári budúceho roka. Spoločnosť plánuje rozbehnúť výrobu senzorov pre automobilový priemysel v júni 2006. Produkcia bude určená takmer výlučne na export."

"Policajti pri protidrogovej akcii v bratislavskej Petržalke zadržali 6 osôb a odhalili dve laboratóriá na výrobu pervitínu. Cieľom akcie Diesel bolo zadržať hlavné osoby zaoberajúce sa výrobou a následnou distribúciou omamných syntetických drog v Bratislavskom kraji. V minulom roku bol podiel Bratislavy a okolia v rámci celoslovenského počtu všetkých drogových trestných činov viac ako 60 %."

"Slovenská obchodná inšpekcia zistila, že na našom trhu je v ponuke nebezpečný výrobok, ktorý predstavuje potenciálne toxické riziko pre obsah ťažkých kovov v niektorých použitých farbách. Ide o hračku policajné auto, obchodná značka Jang Čang. Krajinou pôvodu je Čína."

 

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava