Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

V Európskom parlamente v Bruseli sa našiel kokaín

19.07.2005

"V Európskom parlamente v Bruseli sa našiel kokaín. Objavili ho nemeckí reportéri, ktorí náhodne prešli niekoľko toaliet."

Ľ. BAJANÍK, moderátor:
"V Európskom parlamente v Bruseli sa našiel kokaín.  Objavili ho  nemeckí  reportéri,  ktorí  náhodne  prešli niekoľko toaliet. Podrobnosti má náš bruselský redaktor Martin THUMA."

M. THUMA, redaktor:
"Ani  nemeckí  reportéri  stanice  Sat  Eins nečakali taký prekvapivý  výsledok.  Zo  46  vzoriek  zotretých  z  povrchu  na toaletách  bolo  až  41  pozitívnych.  Veľmi  vysoká koncentrácia pozostatku drogy  na jednej  z toaliet  priviedla farmakológov  k jednoznačnému záveru."

Fritz SÖRGEL, Inštitút pre biomedický a farmaceutický výskum, Norimberg:
"Skutočnosť,  že  sa  tam  nachádzal taký silne koncentrovaný kokaín, hovorí o  tom, že ho  museli požiť krátko  pred odobratím vzorky, alebo že sa v budove používa dlhodobo."

M. THUMA:
"Európsky  parlament   nechce  situáciu   až  do    skončenia vyšetrovania  komentovať.  Podľa  hovorcov  však  nie je nikto zo zamestnancov z užívania kokaínu v budove podozrivý."
Marjory van den BROEKE, tlačový odbor Európskeho parlamentu:
"Sme   presvedčení,   že   medzi   zamestnancami   Európskeho parlamentu  neexistuje  kokaínový  problém  a  ako  sa  sem droga dostala, nemáme potuchy. Ale parlament je verejným miestom."

M. THUMA:
"Nemeckí reportéri našli pred piatimi rokmi stopy po  drogách aj v  nemeckom parlamente.  Problém konzumácie  drog v  Európe je podľa nich väčší, ako chcú mnohí politici pripustiť.
Reportéri  nemeckej  televízie  nechcú  z  užívania  drog   v Európskom  parlamente  nikoho  obviňovať,  pretože jeho budovy sú otvorené  pre  všetkých  ľudí.  Vysoká  koncentrácia  kokaínu   v najprestížnejšej  európskej   inštitúcii  je   však  dôvodom   na znepokojenie."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava