Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Polícia rozložila organizovanú skupinu dílerov drog

18.07.2005

"Polícia rozložila organizovanú skupinu, ktorá na Slovensko dovážala drogy a obchodovala s nimi. Štyria Slováci, z toho dvaja albánskeho pôvodu, sú vo väzbe a v prípade dokázania viny im hrozí 8 až 15 rokov za mrežami."

Lucia NICHOLSONOVÁ, moderátorka:
"Polícia rozložila  organizovanú skupinu, ktorá  na Slovensko dovážala drogy a obchodovala s nimi. Štyria Slováci, z toho dvaja albánskeho  pôvodu, sú  vo väzbe  a v  prípade dokázania  viny im hrozí 8 až 15 rokov za mrežami."

Gabriela ŠVAGERKOVÁ, redaktorka:
"Hlavou skupiny bol 58 ročný  muž, pôvodom Albánec. Nakupoval drogy, najmä kokaín, v zahraničí. Ten potom smeroval na slovenský trh a časť za naše hranice."

Jaroslav SPIŠIAK, 1. viceprezident Policajného zboru:
"Z  pohľadu  medzinárodného  obchodu  s  drogami  je to jedna z kľúčových  osôb  albánskej   komunity,  zaoberajúcej  sa  touto trestnou činnosťou.  Z pozície Slovenska sa  jedná o osobu, ktorá v albánskej  komunite na  našom území  patrí medzi najvplyvnejšie a najvýznamnejšie."

G. ŠVAGERKOVÁ:
"Pri    domových   prehliadkach,    prehliadkach   nebytových priestorov a motorových vozidiel v Žiline a v Bratislave zaistila polícia 61 percentný kokaín, kofeín a ďalšie látky."

J. SPIŠIAK:
"Toto  množstvo  je  také  množstvo,  z  ktorého  by  sa dalo pripraviť  minimálne  18  200  dávok,  čo  zhruba  predstavuje na čiernom trhu sumu 7,2 milióna slovenských korún."

G. ŠVAGERKOVÁ:
"Polícia tiež zaistila dve vozidlá upravené na prepravu drog. Podrobnosti o  tom, odkiaľ a kam  drogy smerovali, nechcel zatiaľ Jaroslav SPIŠIAK prezradiť."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava