Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

Polícia zadržala drogový gang, ktorý obchodoval s kokaínom

18.07.2005

"Polícia rozbila ďalší drogový gang, ktorý sa špecializoval na kokaín. Jeden zo zadržaných mužov je kľúčovou postavou albánskej komunity, ktorá sa zaoberá touto trestnou činnosťou."

Mária ŠKAROHLÍDOVÁ, moderátorka:                                                                                                         "Polícia rozbila ďalší  drogový gang, ktorý  sa špecializoval na  kokaín.  Jeden  zo  zadržaných  mužov  je  kľúčovou  postavou albánskej komunity, ktorá sa zaoberá touto trestnou činnosťou."

Katarína VITKOVÁ, redaktorka:
"Vyšetrovateľ obvinil štyroch mužov, dvoch Slovákov  a  dvoch Albáncov  žijúcich  na  Slovensku.  Hlavou  organizácie je osoba, ktorá  v   albánskej  komunite   na  našom   území  patrí   medzi najvýznamnejšie a najvplyvnejšie.   1. viceprezident  Policajného zboru Jaroslav SPIŠIAK."

J. SPIŠIAK:
"Z  medzinárodného  pohľadu  zabezpečovala  prevažne  tranzit omamných  látok  cez  územie  Slovenska,  aj  ich dovoz na územie Slovenska, predovšetkým ide o kokaín."

K. VITKOVÁ:
"Polícia  urobila  päť  domových  prehliadok.  Dve prehliadky nebytových priestorov a skontrolovala päť áut. Zaistila  niekoľko dôkazov  a  predmetov.  Veľké  množstvo  kokaínu, kofeínu a látok slúžiacich na riedenie kokaínu."

J. SPIŠIAK:
"Dohromady toto množstvo omamnej  látky kokaín aj so  svojimi riedidlami  je  také  množstvo,  z  ktorého  by sa dalo pripraviť minimálne 18  200 dávok,  čo zhruba  predstavuje na  čiernom trhu sumu 7,2 milióna slovenských korún."

K. VITKOVÁ:
"Zaistené boli aj dve autá, ktoré boli špeciálne upravené  na prepravu drog. Všetci štyria obvinení majú trvalý pobyt v Žiline. Hrozí im 8 až 15 ročné väzenie."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava