Mapa stránky Prejsť na obsah Kontakt

V našich lekárňach dostanete už aj domáce testy na drogy

21.06.2005

"Domáce testy na drogy, ktoré sa objavili n našich lekárňach, sú podobné ako tehotenské testy, alebo testy pri skúške na alkohol. Sú vhodné pre rodičov, ktorí chcú zistiť, či ich deti neberú drogy."

Mária ŠKAROHLÍDOVÁ, moderátorka:

"V našich lekárňach dostať už aj domáce testy na drogy. Je to podobné ako pri tehotenskom teste či pri skúške na alkohol. Vhodný je pre rodičov, ktorí chcú zistiť, či deti neberú drogy."

Katarína JANTOŠOVIČOVÁ, redaktorka:

"Táto novinka je predávaná až v troch baleniach. Vedúca lekárne Vítězslava ŠŤASTNÁ."

Vítězslava ŠŤASTNÁ:

"Testy sú buď na konkrétnu drogu, ktorým viete dokázať prítomnosť drogy ako kokaín prípadne pervitín, alebo sú potom také, hovorí sa tomu panelové testy, kde je v paneli napríklad päť indikačných papierikov, na určenie päťky testov, ktoré viete naraz v liste (?) jedným testom dokázať."

K. JANTOŠOVIČOVÁ:

"Tretím balením je test na desať druhov drog. Testovanie je veľmi jednoduché, za niekoľko minút sa zo vzorky moču dá zistiť, či testovaný užil drogu alebo nie. Najlacnejšie balenie stojí 150 korún. Testy sú určené širokej verejnosti, lekárnici predpokladajú, že ich budú kupovať najmä školy, ale aj rodičia dospievajúcich detí."

K. JANTOŠOVIČOVÁ:

"Keď nie je dobrá trebárs informácia toho rodiča, tak je to možné takýmto spôsobom sa exaktne presvedčiť či to jeho dieťa klame alebo nie, ja myslím, že to priniesla doba tú potrebu narkomanov pribúda a treba to sledovať."

Občania:

"Je to dobré ale zatiaľ to netreba. "

"U nás na Slovensku nie sú až tak veľmi tie drogy rozšírené, ako napríklad v Amerike."

"Myslím, že je strašne veľa ľudí, ktorí dokážu dať tú drogu aj do cukríkov, aj do čokolád, takže ja by som chcela vedieť, teda či dieťa má alebo nie, ale dúfam, že nie, nestane sa to."

STORIN

Zdieľať

     

Drogová situácia v EU

Adresa

Ministerstvo zdravotníctva SR
Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog
Limbová 2
837 52 Bratislava