Tto srnka funguje v ubovonom prehliadai, najlepie vak vyzer v prehliadaoch podporujcich HTML 4.0 a CSS 2. Ak tate tto sprvu, v prehliada zrejme dostatone nepodporuje CSS. Strnku vidte bez pokroilejieho formtovania, ale s plne prstupnm kompletnm obsahom.

Slovensky Slovensky        English English
Pondelok, 17. február 2020
 
 

Postoj EUSPR k neefektívnym a potenciálne škodlivým prístupom v prevencii

ed.: Eleonora Kastelová, 22.1.2020

Európska spoločnosť pre výskum v prevencii (EUSPR) sa obáva takzvaných preventívnych stratégií, ktoré sú založené prevažne na poskytovaní informácií dospievajúcim a mladším deťom o rizikách a nebezpečenstvách závislosti od psychoaktívnych látok. Správy z Európskeho monitorovacieho centra pre drogy a drogovú závislosť (EMCDDA) ukazujú, že tieto prístupy sú v Európe využívané vo veľkom rozsahu. Zvlášť kontroverzné formy takýchto informačných prístupov  sú také – tzv. šokové taktiky – pri ktorých sa deťom a dospievajúcim ukazujú silné obrázky a prezentujú sa informácie o dôsledkoch užívania látok. EUSPR vyjadruje svoje znepokojenie nad takýmto prístupom, pretože to nie sú  len neefektívne a finančne nákladné metódy, ale môžu byť  tiež  škodlivé a vyvolať opačné reakcie než bolo ich zámerom.

Poziciu EUSPR vyjadruje dokument, zverejnený na stránke http://euspr.org/position-euspr-on-harmful-approaches/ v októbri 2019.

Český preklad  dokumentu pod názvom: POSTOJ EVROPSKÉ SPOLEČNOSTI PRO PREVENTIVNÍ VÝZKUM (DÁLE EUSPR) K NEEFEKTIVNÍM A POTENCIONÁLNĚ ŠKODLIVÝM PŘÍSTUPŮM V PREVENCI LÁTKOVÝCH ZÁVISLOSTÍ  "

Chovej se eticky: vyhni se ubližování, používej vědu" je dostupný tu. 
Košický kraj Prešovský kraj Banskobystrický kraj Nitriansky kraj Žilinský kraj Trenčiansky kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj
Vyberte si poradňu alebo kontaktné cetrum, ktoré je vám najbližšie
Preventívne programy

Online hry

Kalendár podujatí
Február 2020
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
 
 
Odkazy