Tto srnka funguje v ubovonom prehliadai, najlepie vak vyzer v prehliadaoch podporujcich HTML 4.0 a CSS 2. Ak tate tto sprvu, v prehliada zrejme dostatone nepodporuje CSS. Strnku vidte bez pokroilejieho formtovania, ale s plne prstupnm kompletnm obsahom.

Slovensky Slovensky        English English
Sobota, 25. január 2020
 
 

Ako nehuliť

ed.: Eleonora Kastelová, 7.12.2017

 

Nezisková organizácia Lepšia cesta vytvorila interaktívnu web stránku http://www.akonehulit.sk. Stránka je určená pre užívateľov marihuany, ktorým umožní prístup k internetovej intervencii pri problémoch s jej užívaním. Táto metóda na Slovensku doposiaľ nie je používaná. Online intervencie majú potenciál zvýšiť dostupnosť liečby, vedú k redukcii užívania marihuany, motivácii k zmene, zotrvaní v liečbe, zvyšujú vedomosti o drogách. Predstavujú j e d i n e č n ú  p r í l e ž i t o s ť pre tých, ktorí nie sú pripravení riešiť svoje problémy nástupom na odvykaciu liečbu do centier liečby závislostí, a ktorí sú zvyknutí používať internet a telekomunikačné prostriedky.Stránka poskytuje stručné informácie o marihuane, odporúčania, testovanie závažnosti jej užívania a na základe výsledku testu odporúča ďalší postup. Pre ľudí s problematickým užívaním odporúča absolvovať terapeutický program. Registrácia do tohoto programu je anonymná a záujemca má možnosť voľby ho absolvovať buď s terapeutom alebo bez terapeuta. 

Web stránka http://www.akonehulit.sk je do konca roka vo fáze testovania a jej autori a  budúci realizátori  uvítajú  každú  formu spolupráce  pri šírení informácií o nej , poskytnutie spätnej väzby, ako aj samotných záujemcov o takúto formu bezplatného poradenstva a pomoci.    

Pilotný projekt „Ako nehuliť – testovanie interaktívnej web stránky“ je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR - v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít pre rok 2017.  

Ďalšie informácie http://www.akonehulit.sk, www.lepsiacesta.sk  a tejto webovej stránke 

 Informácia o webovej stránke ako nehuliť  

 Promo plagát webovej stránky "Ako nehuliť"

 

 

Košický kraj Prešovský kraj Banskobystrický kraj Nitriansky kraj Žilinský kraj Trenčiansky kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj
Vyberte si poradňu alebo kontaktné cetrum, ktoré je vám najbližšie
Preventívne programy

Online hry

Kalendár podujatí
Január 2020
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 
 
Odkazy