Tto srnka funguje v ubovonom prehliadai, najlepie vak vyzer v prehliadaoch podporujcich HTML 4.0 a CSS 2. Ak tate tto sprvu, v prehliada zrejme dostatone nepodporuje CSS. Strnku vidte bez pokroilejieho formtovania, ale s plne prstupnm kompletnm obsahom.

Slovensky Slovensky        English English
Sobota, 26. máj 2018
 
 

Závislosť na internete

Televízna stanica Markíza; Televízne noviny; 19.00; 2 min.; MALOCH Ján, 8.8.2009

Moderátorka:

"Celý svet šokovala správa o smrti 15-ročného Číňana, ktorý bol závislý od internetu. Otec ho poslal do odvykacieho tábora, kde ho dozorcovia ubili na smrť. Takéto diagnózy pribúdajú aj na Slovensku."

J. MALOCH, redaktor:

"Smrť iba 15-ročného chlapca, ktorého liečili v čínskom odvykacom tábora, otvorila diskusiu o liečbe internetovej závislosti. Muža, ktorý celé dni trávil za počítačom, liečili pred pár týždňami aj na východnom Slovensku. Vyliečiť ho vraj nebolo jednoduché."

J. BENKOVIČ, Odborný liečebný ústav psychiatrický, Predná Hora:

"Aj keď ho rodičia odstavili od toho, tak bol v podstate ako by bol bezprizorný ten človek. Dlho, dlho sme sa s ním trápili."

J. MALOCH:

"Posielanie mailov, chatovanie, sťahovanie hudby a pozeranie videí je najskôr zábava, potom sa z toho stáva závislosť."

K. TRLICOVÁ, psychologička:

"Vylučuje ten ostatný reálny život a veľmi sa orientuje na tú virtualitu a tam sa cíti dobre, tam upokojuje svoje potreby."

J. MALOCH:

"Liečba je zložitá. Na rozdiel od drog musia totiž mladého človeka naučiť internet používať aj naďalej, ale v rozumnej miere."

J. BENKOVIČ:

"Dostať to pod kontrolu tak, aby teda si povedzme v práci svoje povinnosti splniť čo sa týka internetu alebo nejaké pracovné povinnosti a potom sa internet vypína."

J. MALOCH:

"Vo Francúzsku evidujú prípady závislosti iba 6-ročných detí. V Nemecku by sa vraj viac ako tri štvrtiny mladých ľudí radšej vzdali svojho partnera ako internetu. No a v Amerike chcú dokonca uznať internetovú závislosť za duševnú chorobu aby liečbu preplácali poisťovne. Koľko závislých je na Slovensku je ťažké odhadnúť."

M. DROBNÝ, projekt zodpovedne.sk:

"Určite s tým, že stále viac a viac detí a mládeže je na internete a stále viac a viac to používajú, tak to bude stúpať."

Z. MIKOVÁ, Výbor ministrov pre drogové záležitosti:

"Myslím si, že situácia je oveľa horšia ako máme zachytené v oficiálnych číslach."

STORIN

Košický kraj Prešovský kraj Banskobystrický kraj Nitriansky kraj Žilinský kraj Trenčiansky kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj
Vyberte si poradňu alebo kontaktné cetrum, ktoré je vám najbližšie
Preventívne programy

Online hry

Kalendár podujatí
Máj 2018
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
 
Odkazy