Tto srnka funguje v ubovonom prehliadai, najlepie vak vyzer v prehliadaoch podporujcich HTML 4.0 a CSS 2. Ak tate tto sprvu, v prehliada zrejme dostatone nepodporuje CSS. Strnku vidte bez pokroilejieho formtovania, ale s plne prstupnm kompletnm obsahom.

Slovensky Slovensky        English English
Pondelok, 21. október 2019
 
 

KASPIAN

Adresa: Ambroseho 15
851 02, Bratislava
Slovakia
Kontaktná osoba: Tomáš Kováč
Telefón: +421 2 6224 7884
Mobil: +421 910 971 887
E-mail: tomas@kaspian.sk
Web stránka: www.kaspian.sk

Popis inštitúcie

KASPIAN pre deti a s deťmi
Ak by ste sa opýtali Petržalčanov pred 15 rokmi čo je to KASPIAN, odpovedať by vedelo len pár detí. Dnes ho poznajú stovky mladých ľudí, detí, rodičov a to nielen z našej mestskej časti. Je významnou súčasťou života množstva mladých Petržalčanov. Za jeho dverami nájdu zábavu, zaujímavé aktivity, šport, ale aj pomoc v rôznych životných situáciách. KASPIAN je občianske združenie, v ktorého programoch sa spájajú sociálne služby, neformálne vzdelávanie s preventívnymi a voľnočasovými aktivitami.
V čom vidia význam svojej práce pracovníci KASPIANu?
Zuzana Milatová „V KASPIANe pracujem už ôsmy rok. Veľa detí a mladých ľudí za ten čas prešlo našimi programami. Pre niektoré deti to bolo miesto, kde zistili ako dosiahnuť svoje sny. Iným bol KASPIAN útočiskom, kde si našli priateľov, zabavili sa, naučili sa dodržiavať pravidlá a zvládať konflikty. Pre mňa je však hlavne o bezpečí. Nielen o tom fyzickom, ale aj o bezpečí zveriť sa so svojimi trápeniami a pustiť sa do ich riešenia. Naše dvere sú otvorené pre každé dieťa, či mladého človeka.“
Tomáš Kováč: Význam našej práce vidím hlavne v tom, že naše služby sú dostupné všetkým deťom a mladým ľuďom, ktoré o ne prejavia záujem. Snažíme sa reagovať na ich potreby. Povzbudzujeme ich, aby objavili svoje silné stránky a získali nové zručnosti.
Alica Kozmonová „Deti majú kam ísť, sú v bezpečí a rozširujú si svoje obzory. Hlavný prínos vidím v tom, že majú možnosť naučiť sa rešpektovať pravidlá a vychádzať jeden z druhým.“
Čomu sa venuje KASPIAN?
Ročne sa stretávame približne s 500 rôznymi mladými ľuďmi. Nízkoprahový klub na Ambroseho 15 býva otvorený v poobedňajších hodinách tri krát v týždni. Terénnu prácu (kde chodia naši pracovníci do ulíc za deťmi) realizujeme prevažne v petržalskom skateparku a jeho okolí. Pomáhame v rôznych oblastiach, napríklad s domácimi úlohami, riešeniami hádok a nedorozumení, ale aj s hľadaním brigád a práce. Deti a mládež môžu využívať akreditované služby oboch programov bez registrácií, zadarmo a bez nutnosti pravidelnej dochádzky. Realizujeme väčšie, aj menšie aktivity: súťaže pre bajkerov v skateparku, večierky na Mikuláša, tvorivé dielne, športové turnaje v klube, graffiti exhibície, komunitné akcie pre všetkých Petržalčanov, či maľovanie a upratovanie v skateparku.
Ako financuje KASPIAN svoju činnosť?
Hovorí sa tomu viaczdrojové financovanie. Bez podpory a pomoci od nadácií, štátu, ale aj od jednotlivcov by sme toto všetko určite nezvládli. Najväčšiu podporu dostávame od Bratislavského samosprávneho kraja, Nadácie Pontis, Nadácie otvorenej spoločnosti a Telekomu. Pomáha nám aj povzbudenie a podpora od občanov, ktorí rozumejú našej práci. Každoročne môžete našu činnosť podporiť aj darovaním 2% z daní. Viac informácií nájdete na www.kaspian.sk a stránkach na facebooku.
Čo čaká KASPIAN v roku 2013?
Naši mladí návštevníci sa môžu opäť tešiť na našu štandardnú ponuku. Klub aj terénna práca tu budú pre deti šesťkrát týždenne. Od decembra sa stretávame s mladými a pripravujeme ďalší, už štvrtý ročník bicyklovej súťaže Concrete Jungle Jam.
Dlhšie obdobie pociťujeme potrebu rozšíriť kapacitu programov pre deti. Preto je našou najväčšou výzvou na tento rok rozšírenie tímu pracovníkov o jedného človeka a aj snaha nájsť ďalšie priestory. Zázemie, ktoré by v pomoci deťom a v našich cieľoch pomohlo.

Facebook: http://www.facebook.com/pages/KASPIAN/85153072689


Košický kraj Prešovský kraj Banskobystrický kraj Nitriansky kraj Žilinský kraj Trenčiansky kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj
Vyberte si poradňu alebo kontaktné cetrum, ktoré je vám najbližšie
Preventívne programy

Online hry

Kalendár podujatí
Október 2019
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
 
Odkazy